Ανακοίνωση Δεκεμβρίου 2016

Αθήνα 29/ 11/ 2016

Σας ενημερώνουμε για τις εκδηλώσεις για το μήνα Δεκέμβριο.

1. Την Παρασκευή 2, θα γίνει στην αίθουσα θεάτρου προβολή ενημερωτικής μικρού μήκους ταινίας αφιερωμένης στην Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία (3 Δεκεμβρίου).
  2. Την Τρίτη 6, η ΣΤ΄ τάξη δεν έχει μάθημα λόγω σεμιναρίου των δασκάλων από το σχολικό σύμβουλο.
  3. Την Τετάρτη 7, οι μαθητές των Γ΄ και Δ΄ τάξεων θα επισκεφτούν το κτήμα Ζαχαίου στην Παιανία.
  4. Την Πέμπτη 8, θα γίνει ομιλία από αξιωματικό του Πυροσβεστικού σώματος σε γονείς και μαθητές για τους κινδύνους και τον τρόπο αντιμετώπισης των πυρκαγιών στην αίθουσα θεάτρου στις 18.00.
  5. Τη Δευτέρα 12, οι μαθητές όλων των τάξεων θα παρακολουθήσουν πρόγραμμα υγιεινής διατροφής στην αίθουσα θεάτρου.
  6. Την Πέμπτη 15, η σημαία και αντιπροσωπεία των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης θα πλαισιώσουν την εικόνα του Αγίου Ελευθερίου στην περιφορά και από ώρα 16.45- 18.00.
  7. Την Παρασκευή 16, θα γίνει ενημέρωση γονέων και κηδεμόνων όλων των τάξεων και παράδοση βαθμολογίας του Α΄ τριμήνου στις 13.15.
  8. Την Κυριακή 18, θα γίνει χριστουγεννιάτικη γιορτή, προσφορά του Συλλόγου Γονέων, στην αίθουσα θεάτρου στις 11.30.
  9. Την Τρίτη 20, οι μαθητές θα εκκλησιαστούν και θα κοινωνήσουν.
  10. Την Τετάρτη 21, οι μαθητές όλων των τάξεων θα επισκεφτούν το θέατρο Ακροπόλ.
  11. Την Παρασκευή 23, θα γίνει η χριστουγεννιάτικη γιορτή των Α΄ και Β΄ τάξεων στις 10.00 .Τα μαθήματα την ίδια μέρα θα γίνουν κανονικά για όλες τις τάξεις με πλήρες ωράριο.
  1. Από Σάββατο 24/12 έως και Κυριακή 8/1 το σχολείο θα παραμείνει κλειστό λόγω εορτών.

Ευχόμαστε σε όλους καλές γιορτές με υγεία.

Ο  Διευθυντής