Eγγραφές στην Πρώτη ( Α΄ ) τάξη για το σχολικό έτος 2024? 2025

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας γνωρίζουμε ότι οι εγγραφές στην Πρώτη ( Α΄) τάξη του Δημοτικού Σχολείου για το σχολικό έτος 2024? 2025 πραγματοποιούνται από 1 – 3 ? 2024    έως   20 ? 3 ? 2024  και ώρες 08.30 πμ ? 11.00 πμ

Δεκτά γίνονται τα παιδιά που γεννήθηκαν από  1  – 01 –  2018  έως  31 ? 12 ? 2018

απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου είναι τα εξής:

1. Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης για αλλοδαπούς μαθητές
  2. Βιβλιάριο Υγείας του παιδιού και φωτοτυπία των προβλεπόμενων εμβολίων
  3. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή Δημοτικού Σχολείου (Δίνεται και από τους Διευθυντές των Σχολείων)
  4. Αποδεικτικό στοιχείο της διεύθυνσης κατοικίας (Μισθωτήριο συμβόλαιο σπιτιού ή φορολογική δήλωση ή λογαριασμός ρεύματος ή νερού, όχι λογαριασμός κινητού τηλεφώνου).
  5. Βεβαίωση φοίτησης μαθητή/μαθήτριας σε νηπιαγωγείο
  6. Αίτηση σε περίπτωση εγγραφής στο Ολοήμερο (Δίνεται και από τους Διευθυντές των Σχολείων)

Κάντε κλικ στους παρακάτω συνδέσμους για να κατεβάσετε τα απαραίτητα έγγραφα:

Όρια (δρόμοι που περικλείουν την περιοχή αρμοδιότητας του σχολείου)

Φόρμα εγγραφής

Αίτηση-δήλωση γονέα/κηδεμόνα για το Ολοήμερο Πρόγραμμα

Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ)

ΟΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ

ΑΛΟΥΚΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΖΟΡΜΠΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

Μπορείτε να αφήσετε σχόλια σε αυτό το άρθρο.