Ανακοίνωση Μαρτίου 2024

Αθήνα  29 / 2/ 24

Σας ενημερώνουμε για τις εκδηλώσεις για το μήνα Μάρτιο.

1. Την Τετάρτη 6, οι Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεις θα συμμετέχουν στο πρόγραμμα «Αιμοσταλίτσα» – ενημέρωση για την εθελοντική αιμοδοσία.
  2. Το Σάββατο 9, θα γίνει το καθιερωμένο αποκριάτικο γλέντι από το Σύλλογο Γονέων στην αίθουσα θεάτρου.
  3. Την Τετάρτη 13, οι Α΄ και Β΄ τάξεις δεν έχουν μάθημα, λόγω σεμιναρίου των εκπαιδευτικών από τη Σύμβουλο Εκπαίδευσης.
  4. Την Τετάρτη 13, οι μαθητές της Γ΄ τάξης θα παρακολουθήσουν στην αίθουσα θεάτρου πρόγραμμα για την υγιή στάση σώματος από γιατρούς του ΙΚΑ Πατησίων.
  5. Την Πέμπτη 14, οι μαθητές των Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων θα συμμετέχουν στον Φυσικό Διαγωνισμό.
  6. Η Παρασκευή 15 είναι εργάσιμη ημέρα με πλήρες ωράριο στο σχολείο και στο ολοήμερο.
  7. Τη Δευτέρα 18, το σχολείο δε λειτουργεί λόγω Καθαράς Δευτέρας.
  8. Την Τρίτη 19, οι μαθητές των Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξεων θα επισκεφτούν το Ολυμπιακό Μουσείο Αθηνών.
  9. Την Τετάρτη 20, οι μαθητές των Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων θα επισκεφτούν το Ολυμπιακό Μουσείο Αθηνών.
  10. Την Τετάρτη 20, θα παραδοθεί σε γονείς και κηδεμόνες η βαθμολογία του Β΄ τριμήνου στις 13.20 και θα γίνει ενημέρωση στους γονείς των Α΄ και Β΄ τάξεων.
  11. Την Παρασκευή 22, το σχολείο θα λειτουργήσει από τις 8.30 ? 10.00 και θα εορταστεί η Εθνική επέτειος στην αίθουσα θεάτρου.
  12. Την Κυριακή 24, η σημαιοφόρος και οι παραστάτες θα συμμετέχουν στην παρέλαση στο Σύνταγμα.
  13. Η Δευτέρα 25, είναι επίσημη αργία και η σημαία του σχολείου και αντιπροσωπεία των μαθητών της ΣΤ΄ θα παραστεί στη δοξολογία στον ιερό ναό του Αγίου Ελευθερίου.
  14. Την Τετάρτη 27, οι Γ΄ και Δ΄ τάξεις δεν έχουν μάθημα, λόγω σεμιναρίου των εκπαιδευτικών από τη Σύμβουλο Εκπαίδευσης.
  15. Το Σάββατο 30, το σχολείο μας θα βραβευτεί με την πράσινη σημαία των Οικολογικών Σχολείων σε εορταστική εκδήλωση στο Μουσείο Μπενάκη.

Οποιαδήποτε άλλη επίσκεψη ή δραστηριότητα προκύψει θα γίνει γνωστή με νεότερη ανακοίνωση.

Μπορείτε να αφήσετε σχόλια σε αυτό το άρθρο.