ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΡΙΑ

Συγκινητική είναι η ανταπόκριση του κόσμου στο κάλεσμα του σχολείου μας για συγκέντρωση ανθρωπιστικής βοήθειας προς τους σεισμοπαθείς στην Τουρκία και τη Συρία

Κάθε προσδοκία ξεπερνά η ανταπόκριση του κόσμου στην πρωτοβουλία αλληλεγγύης για τους σεισμοπαθείς σε Τουρκία και Συρία. Σε τέτοιο βαθμό, ώστε το σχολείο μας που είχε προγραμματίσει συγκέντρωση ανθρωπιστικής βοήθειας για 8, 9, 10/2 και παράδοση στη Λέσχη Φιλίας του Αγίου Ελευθερίου, ανακοίνωσε παράταση και την ερχόμενη εβδομάδα, βλέποντας πως ο κόσμος δεν σταματά να καταφτάνει για να συνεισφέρει. Η καινούρια βοήθεια θα δοθεί στον Ιερό ναό του Αγίου Ελευθερίου.

Με γεμάτα τα χέρια οι γονείς του σχολείου και οι φίλοι Τούρκοι γονείς που έχουμε τα παιδιά τους στο σχολείο μας

Άλλοι με ρούχα, κουβέρτες, σάκους και κλινοσκεπάσματα, άλλοι με τρόφιμα μακράς διαρκείας και γάλατα, άλλοι με είδη υγιεινής, πάνες και ιατροφαρμακευτικό υλικό, ο καθένας σπεύδει και προσφέρει αυτό που μπορεί.

Ευχαριστούμε πολύ,

Μπορείτε να αφήσετε σχόλια σε αυτό το άρθρο.