Ανακοίνωση Νοεμβρίου 2023

Αθήνα 30/10/ 2023

Σας ενημερώνουμε για τις εκδηλώσεις για τον μήνα Νοέμβριο.

1. Τη Δευτέρα 6, οι μαθητές της Δ΄ τάξης θα συμμετέχουν σε πρόγραμμα υγιεινής διατροφής που θα γίνει στον χώρο του σχολείου.
  2. Την Τρίτη 7, θα πραγματοποιηθεί φωτογράφιση των μαθητών στους χώρους του σχολείου από φωτογράφο σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων. Τα μαθήματα θα γίνουν κανονικά.
  3. Την Τρίτη 14, οι μαθητές της Δ΄ τάξης δεν έχουν μάθημα, λόγω επιμορφωτικής ημερίδας των εκπαιδευτικών.
  4. Την Παρασκευή 17, θα γίνει γιορτή για τη μνήμη του Πολυτεχνείου στις 10.00-11.30. Πρωινή ζώνη και ολοήμερο δε θα λειτουργήσουν.
  5. Τη Δευτέρα 20, η Ε΄ τάξη θα επισκεφτεί τη Βουλή των Ελλήνων.
  6. Τη Δευτέρα 20, θα γίνει η δεύτερη συγκέντρωση γονέων ύστερα από πρόσκληση των εκπαιδευτικών στις 13.15.
  7. Την Τετάρτη 22, οι μαθητές της Β΄ τάξης δεν έχουν μάθημα, λόγω επιμορφωτικής ημερίδας των εκπαιδευτικών.
  8. Την Πέμπτη 23, όλοι οι μαθητές θα παρακολουθήσουν παιδική ταινία  στον κινηματογράφο Τριανόν. Το ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά.
  9. Την Παρασκευή 24 και ώρες 17.30-20.30, γονείς και εκπαιδευτικοί θα παρακολουθήσουν διαδικτυακό σεμινάριο με θέμα «Διαχείριση θυμού και συγκρούσεων μεταξύ των παιδιών, δεξιότητες επικοινωνίας για εκπαιδευτικούς και γονείς» από τη γνωστή μας από το περσινό σεμινάριο, Μαθηματικό, Θεατρολόγο Σύμβουλο Ψυχικής Υγείας και Ψυχοθεραπεύτρια  Καραβόλτσου Αθηνά.
  10. Την Τετάρτη 29, οι μαθητές των Α΄, Β΄ τάξεων θα παρακολουθήσουν παράσταση Καραγκιόζη στην αίθουσα θεάτρου. Τα μαθήματα θα συνεχιστούν κανονικά.
  11. Την Τετάρτη 29, οι μαθητές της Γ΄ τάξης δεν έχουν μάθημα, λόγω επιμορφωτικής ημερίδας των εκπαιδευτικών

Μπορείτε να αφήσετε σχόλια σε αυτό το άρθρο.