Ανακοίνωση Ιανουαρίου 2024

Αθήνα 8/1/ 2024

Καλή χρονιά με υγεία, υπομονή, φωτεινά χαμόγελα και πραγματική αγάπη.

Σας ενημερώνουμε για τις εκδηλώσεις για το μήνα Ιανουάριο.

1. Τη Δευτέρα 15, όλοι οι μαθητές του σχολείου θα παρακολουθήσουν στην αίθουσα θεάτρου εισήγηση από την κοινωνική ομάδα «meallamatia» σχετικά με τα άτομα με αναπηρία.
  2. Τη Δευτέρα 22, η Δ΄ τάξη θα επισκεφτεί το Μουσείο της Ακρόπολης Αθηνών.
  3. Την Πέμπτη 25, η ΣΤ΄ τάξη θα επισκεφτεί τη Βουλή των Ελλήνων.
  4. Την Παρασκευή 26, η Γ΄ τάξη θα επισκεφτεί το Μουσείο Κυκλαδικής Τέχνης.
  5. Την Τρίτη 30, είναι η εορτή των Τριών Ιεραρχών. Είναι ημέρα πραγματοποίησης εορταστικών εκδηλώσεων προς τιμήν των τριών Αγίων και της Παιδείας, καθώς και όλης της εκπαιδευτικής κοινότητας. Το σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά με πλήρες ωράριο και θα πραγματοποιηθεί το ωρολόγιο πρόγραμμα των μαθημάτων της ημέρας.

Η σημαία του σχολείου και μαθητές θα παραστούν στη δοξολογία στον Ιερό Ναό του Αγίου Ελευθερίου.

Οποιαδήποτε άλλη επίσκεψη ή δραστηριότητα προκύψει θα γίνει γνωστή με νεότερη ανακοίνωση.

Μπορείτε να αφήσετε σχόλια σε αυτό το άρθρο.