Ανακοίνωση Νοεμβρίου 2014

Αθήνα 31 / 10/ 2014

39ο Δημοτικό Σχολείο  Αθηνών

Σας ενημερώνουμε για τις εκδηλώσεις για το μήνα Νοέμβριο.
1. Την Τετάρτη 5/11, το σχολείο θα παραμείνει κλειστό λόγω εκλογών για τα υπηρεσιακά συμβούλια των δασκάλων.
2. Την Πέμπτη 6/11, οι δάσκαλοι θα δεχτούν γονείς για ενημέρωση της προόδου των μαθητών.
3. Τη Δευτέρα 10/11, η Γ΄ τάξη θα επισκεφτεί βιωματικό εργαστήριο στην Παλλήνη για το πρόγραμμα «Ελιά»
4. Τη Δευτέρα 17/11, θα γίνει η γιορτή για το Πολυτεχνείο στην αίθουσα θεάτρου στις 10:00.
5. Την Τετάρτη 26/11, οι Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεις θα επισκεφτούν το Πολεμικό Μουσείο.
6. Την Πέμπτη 27/11, η Γ΄ τάξη θα επισκεφτεί τη μπισκοτοβιομηχανία Παπαδοπούλου.

Σας ενημερώνουμε ότι το σχέδιο δράσης για τη φετινή χρονιά είναι να κάνουμε ομορφότερους τους χώρους του σχολείου. Για το λόγο αυτό αρχίζουν τα προγράμματα «Στολίζω την αυλή με φυτά», «Θεματικά παιχνίδια στην αυλή» και «Στολίζω την πόρτα της τάξης μου». Επομένως παρακαλούμε όποιος θέλει να προσφέρει στο σχολείο ένα γλαστράκι με εποχιακά φυτά και επίσης παρακαλούμε όποιος έχει γνώσεις κηπουρικής , αλλά και βαψίματος πορτών να μας το δηλώσει.