1o Διασχολικό Σεριάνι Παραδοσιακών χορών ενηλίκων

Την Κυριακή 18 Ιουνίου η Χορευτική Ομάδα Γονέων του σχολείου μας συμμετείχε στο 1ο Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών Ενηλίκων ,όπου έλαβαν μέρος 5 σχολεία: τα 25ο – 174ο, το 39ο, το 113ο και το 130ο. Ήταν η πρώτη φορά που γονείς των μαθητών χόρεψαν στην αίθουσα του 113ου ΔΣ και χάρισαν στους παρευρισκόμενους μια βραδιά με παραδοσιακούς χορούς της πατρίδας μας. Το σχολείο μας συμμετείχε με χορούς της Καππαδοκίας, χορούς δηλαδή των κρυπτοχριστιανών στα εδάφη της Βυζαντινής αυτοκρατορίας. Τα συγχαρητήρια για την άψογη παρουσίαση, τα χειροκροτήματα και τα “μπράβο” απόλαυσαν τα μέλη της ομάδας μας και υποσχέθηκαν και την επόμενη χρονιά να ξαναβρεθούν σε ένα ίδιο σεριάνι παραδοσιακών χορών. Αξίζουν συγχαρητήρια στο Σύλλογο Γονέων του 113ου ΔΣ για την τέλεια οργάνωση και πολλά συγχαρητήρια στους χορευτές γονείς που πήραν μέρος στο φεστιβάλ. Και του χρόνου!!! Πάντα τέτοια!!!