Σχολικός Αθλητισμός 2023-2024

Γνωρίζουμε το αρχαίο ρητό «ουκ εν τω πολλώ το ευ» (δεν έχει σημασία η ποσότητα, αλλά η ποιότητα).

Το ΕΥ είναι επίρρημα της αρχαίας ελληνικής και σημαίνει καλά, σωστά, ορθά. Καλό, σωστό  και ορθό είναι στη ζωή μας να παλεύουμε για τα εξής: ΕΥ ζην, ΕΥτυχία, ΕΥσυνειδησία, ΕΥαγωνίζεσθαι, ΕΥρωστία, ΕΥημερία, ΕΥγένεια, ΕΥφυία, ΕΥλογία, ΕΥσέβεια, ΕΥκολία, ΕΥπραξία, ΕΥεργεσία.

ΕΥχή μας είναι να πηγαίνουμε ΕΥθεία και να λέμε ΕΥχαριστώ, δηλώνοντας την ΕΥγνωμοσύνη μας και να ελπίζουμε ότι όλα θα μας έρθουν ΕΥνοϊκά και ΕΎκολα.

MOTTO

ΕΥΘΥΝΗ για την οικογένεια, το σχολείο, την πατρίδα, τον πλανήτη

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ   ΚΥΡΙΑΚΗ 24/9/2023

1. Καλωσόρισμα από τον Διευθυντή
  2. Ομιλία από τις κ. κ. Ζουρνατζή Λυγερή, Διοικητική Διευθύντρια της HOSPITALity Γενικής Κλινικής και Γεωργία Κικέζου, Καρδιολόγο της HOSPITALity Γενικής Κλινικής, για τα οφέλη του αθλητισμού στην υγεία
  3. Δρόμος υγείας και ευεξίας 2023 μέτρων
  4. Σκυταλοδρομία για το ΕΥ (ΕΥΘΥΝΗ)
  5. Παραδοσιακοί χοροί παιδιών και ενηλίκων
  6. Χαρτί εθελοντών γονέων για προσφορά εργασίας στο σχολείο
  7. Φωτοτυπία για τα 10 ψυχικά οφέλη του αθλητισμού

Μπορείτε να αφήσετε σχόλια σε αυτό το άρθρο.