Τελετή Αγιασμού για το σχολικό έτος 2020-2021

Σήμερα, 14 Σεπτεμβρίου 2020, στις 11:00 π.μ., πραγματοποιήθηκε στο 39ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών ο καθιερωμένος αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς. Μαθητές της πρώτης δημοτικού, συνοδεία γονέων και εκπαιδευτικοί, έδωσαν το παρόν.

Την τελετή Αγιασμού τίμησε με την παρουσία της η πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης της 5ης Δημοτικής Κοινότητας του Δήμου Αθηναίων, κα  Άννα Βλάχου.

Ο αγιασμός τελέστηκε από τον πατέρα Θεμιστοκλή, ο οποίος ευχήθηκε ένα παραγωγικό και ευλογημένο σχολικό έτος. Στη συνέχεια  επισκέφθηκε τις αίθουσες που παρευρίσκονταν οι υπόλοιποι μαθητές/τριες και οι εκπαιδευτικοί.

Η τελετή έληξε με τις εγκάρδιες ευχές όλων για καλή πρόοδο και για μια δημιουργική σχολική χρονιά, με την ελπίδα ότι σύντομα θα ξεπεραστεί η δύσκολη κατάσταση που βιώνουμε λόγω του κορωνοϊού.