Ανακοίνωση Ιανουαρίου 2020

Αθήνα 8/1/ 2020

Καλή χρονιά με υγεία, υπομονή, πραγματική ενότητα και αγάπη.

Σας ενημερώνουμε για τις εκδηλώσεις για το μήνα Ιανουάριο.

1. Την Παρασκευή 10, θα μοιραστούν βασιλόπιτες σε κάθε τμήμα, προσφορά του Συλλόγου Γονέων.
  2. Το Σάββατο 11, ξεκινούν και πάλι οι εξωσχολικές δραστηριότητες του Συλλόγου Γονέων.
  3. Την Τρίτη 14, θα γίνει οδοντιατρικός έλεγχος και ενημέρωση για τη στοματική υγεία στους μαθητές της Α΄ τάξης από γιατρούς του κέντρου Υγείας Πατησίων.
  4. Την Πέμπτη 16, οι μαθητές της Δ΄ θα επισκεφτούν το Μουσείο Μετεωριτών.
  5. Την Παρασκευή 17, οι μαθητές της ΣΤ΄ θα επισκεφτούν το Μουσείο ΟΤΕ.
  6. Την Τρίτη 21, θα γίνει οδοντιατρικός έλεγχος και ενημέρωση για τη στοματική υγεία στους μαθητές της Β΄ τάξης από γιατρούς του κέντρου Υγείας Πατησίων.
  7. Την Πέμπτη 30, εορτή των Τριών Ιεραρχών, δεν έχουμε ακόμα ενημέρωση.
  8. Την Παρασκευή 31, θα γίνει πληροφόρηση στους μαθητές των Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων για την πρόληψη ατυχημάτων από γιατρούς του κέντρου Υγείας Πατησίων.

Τις Παρασκευές 17 και 31 παραμένει η σχολική τσάντα στο σχολείο.

Ο  Διευθυντής