Ανακοίνωση Ιουνίου 2019

Αθήνα 30/5/ 2019

Αγαπητοί γονείς, καλό μήνα.

Σας ενημερώνουμε για τις εκδηλώσεις για το μήνα Ιούνιο.

1. Τη Δευτέρα 3, το σχολείο δε λειτουργεί λόγω εκλογών.
  2. Την Τετάρτη 5, οι μαθητές δεν θα έχουν μάθημα το πρωί και θα γίνει η γιορτή λήξης της σχολικής χρονιάς στην αυλή του σχολείου στις 19:00.
  3. Το Σαββατοκύριακο 8 και 9, θα γίνει η εκδρομή του Συλλόγου Γονέων στο Πόρτο Χέλι.
  4. Την Τρίτη 11, οι μαθητές όλου του σχολείου θα επισκεφτούν το Αθλητικό Κέντρο Ρέντη.
  5. Την Παρασκευή 14, θα δοθούν η βαθμολογία του Γ΄ τριμήνου, οι τίτλοι προόδου και τα απολυτήρια των μαθητών στις 8.30.

Την Παρασκευή 7 παραμένει η σχολική τσάντα στο σχολείο.

Ενημερώνουμε τους γονείς που θα αφήσουν τα παιδιά τους στο ΟΛΟΗΜΕΡΟ ότι οι εγγραφές για την επόμενη σχολική χρονιά λήγουν στις 10 Ιουνίου και ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ αποτελούν οι βεβαιώσεις εργασίας και των δύο γονέων ή οι κάρτες ανεργίας. Όταν είναι ελλιπή τα στοιχεία εγγραφής δε θα γίνονται δεκτοί οι μαθητές για φοίτηση στο Ολοήμερο, παρά του ότι έχει κατατεθεί η αίτησή τους.