Ανακοίνωση Μαρτίου 2019

Αθήνα 28/2/ 2019

Σας ενημερώνουμε για τις εκδηλώσεις για το μήνα Μάρτιο.

1. Την Παρασκευή 1, οι Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεις θα συμμετέχουν στο 13ο Μαθηματικό Διαγωνισμό.
  2. Το Σάββατο 2, θα γίνει το αποκριάτικο γλέντι του Συλλόγου Γονέων στην αίθουσα θεάτρου.
  3. Η Παρασκευή 8 Μαρτίου είναι η 2η μέρα αφιερωμένη στο περιβάλλον. Οι μαθητές θα ασχοληθούν σύμφωνα με το πρόγραμμα μαθημάτων τους με θέματα ενέργειας και κλιματικής αλλαγής.
  4. Τη Δευτέρα 11, το σχολείο δε λειτουργεί λόγω Καθαράς Δευτέρας.
  5. Την Πέμπτη 14, οι Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεις θα συμμετέχουν στο 6ο Φυσικό Διαγωνισμό.
  6. Τη Δευτέρα 18, θα παραδοθούν οι έλεγχοι προόδου για το Β΄ τρίμηνο στους γονείς και κηδεμόνες στις 13:15.
  7. Την Παρασκευή 22, κατά τις δυο πρώτες ώρες του πρωινού προγράμματος (8:15- 9:45) θα γίνει η γιορτή για την επέτειο της 25ης Μαρτίου στην αίθουσα θεάτρου. Οι μαθητές θα σχολάσουν στις 10.00.
  8. Την Κυριακή 24, οι μαθητές της σημαίας του σχολείου θα συμμετέχουν στην παρέλαση στο Σύνταγμα.
  9. Τη Δευτέρα 25, το σχολείο δε λειτουργεί λόγω της εθνικής επετείου. Η σημαία του σχολείου και η ΣΤ΄ τάξη θα παραστούν στη δοξολογία στον Ιερό ναό του Αγίου Ελευθερίου.

Τις Παρασκευές 8 και 29 παραμένει η σχολική τσάντα στο σχολείο.