Ανακοίνωση Ιανουαρίου 2019

Αθήνα 8/1/ 2019

Καλή χρονιά με υγεία, υπομονή και πραγματική αγάπη.

Σας ενημερώνουμε για τις εκδηλώσεις για το μήνα Ιανουάριο.

1. Η Τετάρτη 9 Ιανουαρίου είναι μέρα αφιερωμένη στο περιβάλλον. Οι μαθητές θα ασχοληθούν σύμφωνα με το πρόγραμμα μαθημάτων τους με θέματα ενέργειας και κλιματικής αλλαγής.
  2. Την Παρασκευή 11, οι μαθητές των Δ1, Ε1 και ΣΤ1 θα παρακολουθήσουν πρόγραμμα ενέργειας από τη «WWF» στην αίθουσα θεάτρου.
  3. Την Παρασκευή 11, θα μοιραστούν βασιλόπιτες σε κάθε τμήμα, προσφορά του Συλλόγου Γονέων.
  4. Το Σάββατο 12, ξεκινούν και πάλι οι εξωσχολικές δραστηριότητες του Συλλόγου Γονέων.
  5. Την Παρασκευή 18, η ΣΤ τάξη θα επισκεφτεί το Μουσείο ΟΤΕ.
  6. Την Τρίτη 22 και την Τετάρτη 23, οι μαθητές των Ε1, Ε2, ΣΤ1 και ΣΤ2 θα παρακολουθήσουν πρόγραμμα για την κλιματική αλλαγή από τη «Μεσόγειο SOS» στην αίθουσα θεάτρου.
  7. Την Τετάρτη 30, εορτή των Τριών Ιεραρχών, το σχολείο θα παραμείνει κλειστό.
  8. Την Τετάρτη 30, στην αίθουσα θεάτρου και στις 18.00, θα γίνει ενημέρωση γονέων από μαθητές, εκπαιδευτικούς και επιστημονικούς παράγοντες για το θέμα της ενέργειας στα πλαίσια καμπάνιας για το σχέδιο δράσης του σχολείου μας.

Τις Παρασκευές 11 και 25 παραμένει η σχολική τσάντα στο σχολείο.