Ανακοίνωση Δεκεμβρίου 2018

Αθήνα 30/11/ 2018

Σας ενημερώνουμε για τις εκδηλώσεις για το μήνα Δεκέμβριο.

1. Την Τετάρτη 5, το σχολείο θα παραμείνει κλειστό λόγω εκλογών των δασκάλων για τους Συλλόγους τους.
  2. Την Παρασκευή 7, οι μαθητές θα παρακολουθήσουν κινηματογραφική προβολή στο κινηματοθέατρο OSCAR.
  3. Την Παρασκευή 14, οι μαθητές των Δ1, Ε1 και ΣΤ1 θα παρακολουθήσουν πρόγραμμα ενέργειας από τη WWF στην αίθουσα θεάτρου.
  4. Το Σάββατο 15, η σημαία και αντιπροσωπεία των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης θα πλαισιώσουν την εικόνα του Αγίου Ελευθερίου στην περιφορά και από ώρα 16.45- 18.00.
  5. Την Κυριακή 16, θα γίνει χριστουγεννιάτικη γιορτή, προσφορά του Συλλόγου Γονέων, στην αίθουσα θεάτρου στις 11.00.
  6. Την Τετάρτη 19, οι μαθητές θα εκκλησιαστούν και θα κοινωνήσουν.
  7. Την Τετάρτη 19, θα γίνει ενημέρωση γονέων και κηδεμόνων όλων των τάξεων και παράδοση βαθμολογίας του Α΄ τριμήνου στις 13.15.
  8. Την Πέμπτη 20, οι μαθητές των Α, Β, Γ και Δ τάξεων θα επισκεφτούν την έκθεση δεινοσαύρων στο Μαρούσι.
  9. Την Παρασκευή 21, θα γίνει η χριστουγεννιάτικη γιορτή των Α΄ και Β΄ τάξεων στις 10.00 .

Τα μαθήματα την ίδια μέρα θα γίνουν κανονικά για όλες τις τάξεις με πλήρες ωράριο.

1. Από Σάββατο 22/12/18 έως και Δευτέρα 7/1/19 το σχολείο θα παραμείνει κλειστό λόγω εορτών.

Ευχόμαστε σε όλους καλές γιορτές με υγεία.

Σας ενημερώνουμε ότι κάθε Σάββατο κατά την ώρα λειτουργίας των εξωσχολικών δραστηριοτήτων θα μαζεύονται πάνες Νο 3 και υποσέντονα για το Γηροκομείο στην Καβάφη. Αντιπροσωπεία μαθητών μαζί με το Σύλλογο Γονέων θα παραδώσει υλικά που μαζεύτηκαν και γλυκίσματα στους γέροντες  λόγω Χριστουγέννων.

Ο  Διευθυντής