Ανακοίνωση Οκτωβρίου 2014

Αθήνα 1 / 10/ 2014

Σας ενημερώνουμε για τις εκδηλώσεις για το μήνα Οκτώβριο:
1. Η Δευτέρα 6/10, καθιερώνεται ως πανελλήνια ημέρα Σχολικού Αθλητισμού και στο χώρο του σχολείου θα διεξαχθούν αγώνες αθλοπαιδιάς. Το ωράριο των μαθητών και τα μαθήματα θα γίνουν κανονικά.
2. Την Τετάρτη 8/10, η Δ΄ τάξη θα επισκεφτεί το «Κέντρο Γης» στα πλαίσια της εβδομάδας περιβαλλοντικής ευαισθητοποίησης.
3. Την Παρασκευή 10/10, η Β΄ τάξη θα επισκεφτεί το κέντρο θαλάσσιας χελώνας «Αρχέλων»
4. Την Παρασκευή 10/10, οι Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεις θα επισκεφτούν το Πάρκο Τρίτση στα πλαίσια της εβδομάδας περιβαλλοντικής ευαισθητοποίησης.
5. Την Τετάρτη 15/10, η Γ΄ τάξη θα επισκεφτεί την αίθουσα Ερεχθείου και το Μουσείο Ακρόπολης.
6. Τη Δευτέρα 27/10, θα γίνει ο εορτασμός για την εθνική επέτειο του ΟΧΙ στο θέατρο του σχολείου και ώρα 8.00.
7. Την Τρίτη 28/10, η σημαία του σχολείου και οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης θα παραστούν στη δοξολογία στο Ιερό Ναό του Αγίου Ελευθερίου.
Κάθε μήνα θα σας ενημερώνουμε για τις εκδηλώσεις του σχολείου με ανακοίνωση στην αρχή του μήνα και έκτακτες ανακοινώσεις, όταν κάτι δε μας είναι γνωστό από πριν.
Γιώργος Αλούκος
Διευθυντής