Ανακοίνωση Μαΐου 2018

Αθήνα 30/ 4/ 2018

Σας ενημερώνουμε για τις εκδηλώσεις για το μήνα Μάιο.

1. Την Τρίτη 1, το σχολείο δε λειτουργεί λόγω Πρωτομαγιάς.
  2. Το Σάββατο 5, θα πραγματοποιηθεί το 2ο Διασχολικό Φεστιβάλ Παραδοσιακών χορών Ενηλίκων, στο οποίο συμμετέχει η Χορευτική Ομάδα Γονέων του σχολείου μας, στην αυλή του σχολείου στις 19:00.
  3. Τη Δευτέρα 7, θα γίνει ενημέρωση γονέων σε όλες τις τάξεις στις 13.15.
  4. Την Τετάρτη 9, οι Α΄ και Β΄ τάξεις θα επισκεφτούν την Τροφούπολη για πρόγραμμα Διατροφής.
  5. Την Τετάρτη 9, η Ε΄ τάξη θα επισκεφτεί το αθλητικό κέντρο Paradise για πρόγραμμα Διατροφής και Αθλητισμού.
  6. Την Κυριακή 13, η Χορευτική Ομάδα Γονέων του σχολείου μας συμμετέχει σε εκδήλωση του Δήμου Αθηναίων στο πάρκο του Αγίου Ελευθερίου στις 19:00.
  7. Τις δυο εβδομάδες από Δευτέρα 14 έως και Παρασκευή 25 θα γίνει η πρακτική άσκηση των τεταρτοετών φοιτητών του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης Αθηνών.
  8. Το Σάββατο 19, θα πραγματοποιηθεί η ετήσια εκδήλωση της Χορευτικής Ομάδας Γονέων με τίτλο «Χορευτικές Διαδρομές», στην αυλή του σχολείου στις 19:00.
  9. Τη Δευτέρα 21, οι μαθητές θα επισκεφτούν το κινηματοθέατρο OSCAR.
  10. Το τριήμερο 26, 27 και 28 ο Σύλλογος Γονέων οργανώνει εκδρομή στην Κινέττα.
  11. Τη Δευτέρα 28, το σχολείο θα παραμείνει κλειστό λόγω του Αγίου Πνεύματος.
  12. Την Τρίτη 29, οι μαθητές των Γ΄ και Δ΄ τάξεων θα επισκεφτούν το Jumicar στη Νέα Μάκρη.
  13. Την Πέμπτη 31, το σχολείο δε λειτουργεί λόγω Γενικής Συνέλευσης των δασκάλων.

Ο  Διευθυντής