Γιορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940

Υπεύθυνες εκπαιδευτικοί: Σταυρούλα Καλαποθάκου, Κατερίνα Ντούλα

Με πανηγυρικό τρόπο γιορτάστηκε σήμερα Παρασκευή 27 Οκτωβρίου στο σχολείο μας η επέτειος του εορτασμού του «ΟΧΙ».

Η γιορτή ξεκίνησε με την ανάγνωση πρακτικού από τον Διευθυντή κ. Γεώργιο Αλούκο για την επιλογή σημαιοφόρου, παραστατών και παράδοση της σημαίας.

Οι μαθητές της Ε’ τάξης με την καθοδήγηση των δασκάλων τους, Σταυρούλας Καλαποθάκου και Κατερίνας Ντούλα παρουσίασαν με αφηγήσεις, απαγγελίες ποιημάτων και θεατρικά δρώμενα τα γεγονότα του 1940. Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με μια εξαιρετική επιλογή τραγουδιών που τραγούδησαν τα παιδιά με την επιμέλεια του μουσικού του σχολείου κ. Παναγιώτη Γράβαρη.

Με παραστατικότητα και ζωντάνια έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και εισέπραξαν πολλά χειροκροτήματα από γονείς, εκπαιδευτικούς και συμμαθητές.

Στιγμιότυπα από τη γιορτή μας