Ανακοίνωση Νοεμβρίου 2016

Αθήνα 26/ 10/ 2016

Σας ενημερώνουμε για τις εκδηλώσεις για το μήνα Νοέμβριο.

1. Την Τετάρτη 2, το σχολείο δε λειτουργεί λόγω εκλογών των δασκάλων για τα υπηρεσιακά τους συμβούλια.
  2. Την Παρασκευή 4, οι μαθητές των Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων θα παρακολουθήσουν πρόγραμμα από το Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο στην αίθουσα θεάτρου.
  3. Τη Δευτέρα 7, οι δάσκαλοι θα δεχτούν τους γονείς για τη μηνιαία ενημέρωση των μαθητών.
  4. Την Τρίτη 8, η Ε΄ τάξη δεν έχει μάθημα λόγω σεμιναρίου των δασκάλων από το σχολικό σύμβουλο.
  5. Την Τετάρτη 9, η Α΄ τάξη δεν έχει μάθημα λόγω σεμιναρίου των δασκάλων από το σχολικό σύμβουλο.
  6. Την Τετάρτη 9, η Β΄ τάξη θα επισκεφτεί το θέατρο «Παραμυθοχώρα».
  7. Την Πέμπτη 10, η Γ΄ τάξη δεν έχει μάθημα λόγω σεμιναρίου των δασκάλων από το σχολικό σύμβουλο.
  8. Τη Δευτέρα 14 ο σχολικός σύμβουλος καλεί τους γονείς σε συγκέντρωση ενημέρωσης στην αίθουσα θεάτρου στις 18.00.
  9. Την Τετάρτη 16, η Β΄ τάξη δεν έχει μάθημα λόγω σεμιναρίου των δασκάλων από το σχολικό σύμβουλο.
  10. Την Πέμπτη 17, θα γίνει η γιορτή για το Πολυτεχνείο στην αίθουσα θεάτρου στις 10:00.
  11. Την Παρασκευή 18, οι Δ΄ και Ε΄ τάξεις θα επισκεφτούν το Γυάλινο Μουσικό Θέατρο.
  12. Τη Δευτέρα 21, θα γίνει φωτογράφιση των μαθητών του σχολείου.
  13. Την Τρίτη 22, η Δ΄ τάξη δεν έχει μάθημα λόγω σεμιναρίου των δασκάλων από το σχολικό σύμβουλο.
  14. Την Τρίτη 22, η ΣΤ΄ τάξη θα επισκεφτεί το Πολεμικό Μουσείο.
  15. Την Πέμπτη 24, η ΣΤ΄ τάξη δεν έχει μάθημα λόγω σεμιναρίου των δασκάλων  από το σχολικό σύμβουλο.
  16. Την Τετάρτη 30, το σχολείο δε λειτουργεί λόγω εκλογών των δασκάλων για το σύλλογο δασκάλων.

Οποιαδήποτε άλλη επίσκεψη προκύψει θα γίνει γνωστή με νεότερη ανακοίνωση.

O Διευθυντής