Ανακοίνωση Μαρτίου 2016

Αθήνα 29 / 2/ 2016

Σας ενημερώνουμε για τις εκδηλώσεις για το μήνα Μάρτιο.
1. Την Παρασκευή 4, οι Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεις θα συμμετέχουν στο 10ο Μαθηματικό Διαγωνισμό.
2. Το Σάββατο 5, θα γίνει το αποκριάτικο πάρτι του Συλλόγου Γονέων στην αίθουσα θεάτρου και ώρα 18:30.
3. Την Τετάρτη 9, η ΣΤ΄ τάξη θα επισκεφτεί την Προεδρική Φρουρά.
4. Τις Παρασκευές 11 και 18, Επισκέπτρια Υγείας από το ΙΚΑ θα μιλήσει σε μαθητές των Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων για τα λοιμώδη νοσήματα.
5. Την Παρασκευή 11, τα μαθήματα του πρωινού και του ολοήμερου θα γίνουν κανονικά. (Το αποκριάτικο ντύσιμο των παιδιών είναι προαιρετικό).
6. Τη Δευτέρα 14, το σχολείο δε λειτουργεί λόγω Καθαράς Δευτέρας.
7. Την Τρίτη 15, η Ε΄ τάξη θα επισκεφτεί το Βυζαντινό Μουσείο.
8. Την Παρασκευή 18, θα παραδοθούν οι έλεγχοι προόδου για το Β΄ τρίμηνο στους γονείς στις 14:00.
9. Την Τετάρτη 23, και τις τρεις πρώτες ώρες του πρωινού προγράμματος (8:30- 11:00) θα γίνει η γιορτή για την επέτειο της 25ης Μαρτίου στην αίθουσα θεάτρου. Τα μαθήματα θα συνεχιστούν κανονικά.
10. Την Πέμπτη 24, οι μαθητές θα έρθουν για τις δυο πρώτες ώρες του πρωινού προγράμματος και θα σχολάσουν στις 10:00. (Η αλλαγή στο πρόγραμμα γίνεται γιατί η σημαία του σχολείου θα πρέπει να παραστεί στην παρέλαση στο Σύνταγμα την 24η Μαρτίου). Σε οποιαδήποτε αλλαγή θα υπάρξει ενημέρωση.
11. Την Παρασκευή 25, η σημαία του σχολείου και η ΣΤ΄ τάξη θα παραστεί στη δοξολογία στον Ιερό ναό του Αγίου Ελευθερίου. Το σχολείο δε λειτουργεί.
12. Την Τετάρτη 30, οι μαθητές της Α΄ θα εξεταστούν από οδοντίατρους του ΙΚΑ.
13. Την Πέμπτη 31, οι Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεις θα συμμετέχουν στο Φυσικό Διαγωνισμό που διοργανώνει η ΕΝΩΣΗ ΕΛΛΗΝΩΝ ΦΥΣΙΚΩΝ.