Ανακοίνωση Δεκεμβρίου 2015

Αθήνα 27 / 11/ 2015

Σας ανακοινώνουμε ότι από τις 30/11/2015 το Ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά με πλήρες ωράριο και
με πλήρη τμήματα.
Σας ενημερώνουμε ακόμα για τις εκδηλώσεις για το μήνα Δεκέμβριο.
1. Την Τετάρτη 2, το σχολείο θα παραμείνει κλειστό λόγω εκλογών για τους Συλλόγους Δασκάλων.
2. Την Τετάρτη 9, οι μαθητές της Α΄ και Β΄ τάξης θα παρακολουθήσουν παράσταση Θεάτρου Σκιών στο χώρο του σχολείου.
3. Τη Δευτέρα 14, οι μαθητές θα παρακολουθήσουν κινηματογραφική προβολή στο κινηματοθέατρο OSCAR.
4. Την Τρίτη 15, η σημαία και αντιπροσωπεία των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης θα πλαισιώσουν την εικόνα του Αγίου Ελευθερίου στην περιφορά και από ώρα 16.45- 18.00.
5. Την Παρασκευή 18, θα γίνει η παράδοση της βαθμολογίας του Α΄ τριμήνου στους γονείς και κηδεμόνες στις 14.00.
6. Την Κυριακή 20, θα γίνει χριστουγεννιάτικη εκδήλωση από το Σύλλογο Γονέων.
7. Τη Δευτέρα 21, οι μαθητές θα εκκλησιαστούν και θα κοινωνήσουν.
8. Την Τετάρτη 23, θα γίνει η χριστουγεννιάτικη γιορτή των Α΄ και Β΄ τάξεων στις 10.00. Τα μαθήματα την ίδια μέρα θα γίνουν κανονικά για όλες τις τάξεις με πλήρες ωράριο.
9. Από Πέμπτη 24/12 έως και Πέμπτη 7/1 το σχολείο θα παραμείνει κλειστό λόγω εορτών.
Ευχόμαστε σε όλους καλές γιορτές με υγεία.