Εγγραφές στην Πρώτη (Α΄) τάξη για το σχολικό έτος 2022–2023

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας γνωρίζουμε ότι οι εγγραφές στην Πρώτη ( Α΄ ) τάξη του Δημοτικού Σχολείου για το σχολικό έτος 2022 – 2023 πραγματοποιούνται από 1 – 3 – 2022    έως   18 – 3 – 2022  και ώρες 08.30 πμ – 10.30 πμ

Δεκτά γίνονται τα παιδιά που γεννήθηκαν από  1  – 01 –  2016  έως  31 – 12 – 2016

Tα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου είναι τα εξής:

1. Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης για αλλοδαπούς μαθητές

2. Βιβλιάριο Υγείας του παιδιού και φωτοτυπία των προβλεπόμενων εμβολίων

3. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή Δημοτικού Σχολείου (Δίνεται και από τους Διευθυντές των Σχολείων)

4. Αποδεικτικό στοιχείο της διεύθυνσης κατοικίας (Μισθωτήριο συμβόλαιο σπιτιού ή φορολογική δήλωση ή λογαριασμός ρεύματος ή νερού, όχι λογαριασμός κινητού τηλεφώνου).

5. Βεβαίωση φοίτησης μαθητή/μαθήτριας σε νηπιαγωγείο

6. Αίτηση σε περίπτωση εγγραφής στο Ολοήμερο (Δίνεται και από τους Διευθυντές των Σχολείων)

Παρακαλείστε  ως προς την πιστή  τήρηση των απαιτούμενων μέτρων αποφυγής διασποράς του κορωνοϊού. Χρήση μάσκας, τήρηση αποστάσεων.

Κάντε κλικ στους παρακάτω συνδέσμους για να κατεβάσετε τα απαραίτητα έγγραφα:

Όρια (δρόμοι που περικλείουν την περιοχή αρμοδιότητας του σχολείου)

Φόρμα εγγραφής

Αίτηση-δήλωση γονέα/κηδεμόνα για το Ολοήμερο Πρόγραμμα

Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ)

ΟΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ

ΑΛΟΥΚΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΓΚΑΓΚΑΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

Μπορείτε να αφήσετε σχόλια σε αυτό το άρθρο.