Απόφαση για τη λειτουργία όλων των των σχολείων της χώρας – Ισχυ?ει ε?ως τις 31-7-2022

Απόφαση 26 σελίδων για τη λειτουργία όλων των των σχολείων της χώρας – Ισχυ?ει ε?ως τις 31-7-2022

Εκδρομές, μετακινήσεις μαθητών, σχολικές βιβλιοθήκες, μαθητικοί διαγωνισμοί, σχολικές εκδηλώσεις και τελετές,κυλικεία, υποχρεωτική χρήση μάσκας,self test,rapid test ή PCR test, λειτουργία ΙΕΚ, Φροντιστήρια, ΚΞΓ, Βιβλιοθήκες.

Δημοσιεύθηκε στην Εφημερίδα της Κυβέρνησης η απόφαση, η οποία ορίζει την  λειτουργι?α των εκπαιδευτικω?ν μονα?δων Πρωτοβα?θμιας και Δευτεροβα?θμιας Εκπαι?δευσης, Ειδικη?ς Αγωγη?ς και Εκπαι?δευσης, εργαστηριακω?ν κε?ντρων και σχολικω?ν εργαστηρι?ων, Σχολει?ων Δευ?τερης Ευκαιρι?ας, Ινστιτου?των Επαγγελματικη?ς Κατα?ρτισης, Μεταλυκειακου? ε?τους – τα?ξης Μαθητει?ας ΕΠΑ.Λ., Κε?ντρων Δια? Βι?ου Μα?θησης, δομω?ν Ε.Ε.Κ. και Δ.Β.Μ. της Σιβιτανιδει?ου Δημο?σιας Σχολη?ς Τεχνω?ν και Επαγγελμα?των, φροντιστηρι?ων, κε?ντρων ξε?νων γλωσσω?ν, φορε?ων παροχη?ς εκπαι?δευσης και πιστοποι?ησης δεξιοτη?των, ξενο?γλωσσων ινστιτου?των εκπαι?δευσης και πα?σης φυ?σεως συναφω?ν δομω?ν, Δημοσι?ων και Ιδιωτικω?ν, Δημοσι?ων Βιβλιοθηκω?ν, της Εθνικη?ς Βιβλιοθη?κης της Ελλα?δος και των Γενικω?ν Αρχει?ων του Κρα?τους κατα? την ε?ναρξη του σχολικου? ε?τους 2021-2022 και με?τρα για την αποφυγη? δια?δοσης του κορωνοι?ου? COVID-19 κατα? τη λειτουργι?α τους.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΤΟ ΦΕΚ (σ.σ. Επανατυπώθηκε λόγω σφάλματος)