Αγιασμός 2021-2022

39ο  Δημοτικό Σχολείο Αθηνών

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 οι μαθητές θα προσέλθουν στις 8.15 και θα αποχωρήσουν στις 10.00.

Ο αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα γίνει στις  8.30 χωρίς την παρουσία γονέων.

Κατά την είσοδό τους στο χώρο του σχολείου τα παιδιά θα φορούν μάσκες και θα εισέρχονται μόνο μετά από την επίδειξη εντύπου αρνητικού self-test, που μπορείτε να προμηθευτείτε από φαρμακείο δωρεάν, ή πιστοποιητικού νόσησης.

Αμέσως μετά θα κατευθύνονται στις τάξεις τους όπου θα αναμένουν οι εκπαιδευτικοί.

Τα παιδιά της Α’ τάξης θα παραμείνουν στο προαύλιο θα τα επιτηρούν οι δασκάλες τους και άλλοι εκπαιδευτικοί και στη συνέχεια θα μοιραστούν στα τμήματά τους.

Κατόπιν, ο ιερέας θα περάσει από όλες τις αίθουσες για να ευλογήσει τους/τις λοιπούς/ές μαθητές/τριες.

Την ίδια μέρα θα μοιραστούν τα βιβλία για την καινούρια σχολική χρονιά. Οι μαθητές/τριες να έχουν μαζί και την τσάντα τους.

Παρακαλούμε τους γονείς να ενημερώνονται από το site του σχολείου, ηλεκτρονικά από τα mails ή εντύπως από ανακοινώσεις των εκπαιδευτικών.

Σας ευχόμαστε καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!

Ο Διευθυντής & ο Σύλλογος Διδασκόντων

Μπορείτε να αφήσετε σχόλια σε αυτό το άρθρο.