Ευχές για τη λήξη της σχολικής χρονιάς 2020-2021

Μια διαφορετική και δύσκολη σχολική χρονιά τελείωσε, με μακροχρόνιο κλείσιμο των σχολείων, με περιορισμούς και ένα σωρό πρωτόκολλα για λόγους ασφαλείας. Πέρασε για να δώσει τη θέση της σε μια καινούργια για τα παιδιά της Έκτης, σε μια νέα περίοδο της ζωής τους. Τους ευχόμαστε από τα βάθη της καρδιάς μας να πετύχουν στις νέες δοκιμασίες που θα συναντήσουν. Εμείς πάντα θα τα θυμόμαστε, θα παρακολουθούμε την πρόοδό τους και θα τα καμαρώνουμε.

Όλοι μαζί καταφέραμε να παραμείνουμε ασφαλείς, μέσω της αμοιβαίας συνεργασίας. Όλοι οι εκπαιδευτικοί μας προσπάθησαν να ανταποκριθούν με τον καλύτερο τρόπο στις εκπαιδευτικές, παιδαγωγικές και συναισθηματικές ανάγκες των παιδιών. Σας ευχαριστούμε που σταθήκατε στο πλάι μας, μας βοηθήσατε και το κυριότερο, μας εμπιστευτήκατε τα παιδιά σας, τον πολυτιμότερο θησαυρό σας!!!

Ο Διευθυντής και όλοι οι Δάσκαλοι του 39ου Δημοτικού Σχολείου Αθηνών ευχόμαστε σε όλα τα παιδιά και στις οικογένειές τους: