Ανακοίνωση Δεκεμβρίου 2019

Αθήνα 29/11/ 2019

Σας ενημερώνουμε για τις εκδηλώσεις για το μήνα Δεκέμβριο.

1. Την Τρίτη 3, η Δ΄ τάξη δεν έχει μάθημα λόγω σεμιναρίου των δασκάλων.
  2. Από Τετάρτη 4 έως και την Παρασκευή 6 θα γίνει έλεγχος εμβολίων στα βιβλιάρια υγείας όλων των μαθητών από το Κέντρο Υγείας Πατησίων.
  3. Την Παρασκευή 6, η ΣΤ΄ τάξη δεν έχει μάθημα λόγω σεμιναρίου των δασκάλων.
  4. Την Παρασκευή 6, παραμένει η τσάντα στο σχολείο.
  5. Την Πέμπτη 12, η Β΄ τάξη δεν έχει μάθημα λόγω σεμιναρίου των δασκάλων.
  6. Το Σάββατο 14, θα γίνει η χριστουγεννιάτικη γιορτή για όλους τους μαθητές, προσφορά του Συλλόγου Γονέων, στην αίθουσα θεάτρου στις 18.00.
  7. Την Κυριακή 15, η σημαία και αντιπροσωπεία των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης θα πλαισιώσουν την εικόνα του Αγίου Ελευθερίου στην περιφορά και από ώρα 16.45- 18.00.
  8. Την Τετάρτη 18, οι Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεις θα επισκεφτούν το Ίδρυμα Μείζονος Ελληνισμού για να παρακολουθήσουν τη θεατρική παράσταση «Όλιβερ Τουίστ».
  9. Την Τετάρτη 18, θα γίνει ενημέρωση γονέων και κηδεμόνων όλων των τάξεων και παράδοση βαθμολογίας του Α΄ τριμήνου στις 13.15.
  10. Την Πέμπτη 19, οι μαθητές θα εκκλησιαστούν και θα κοινωνήσουν.
  11. Την Παρασκευή 20, θα γίνει η χριστουγεννιάτικη γιορτή των Α΄ και Β΄ τάξεων στις 10.00 .

Τα μαθήματα την ίδια μέρα θα γίνουν κανονικά για όλες τις τάξεις με πλήρες ωράριο.

1. Η Δευτέρα 23, είναι εργάσιμη ημέρα με πλήρες ωράριο.
  2. Τη Δευτέρα 23, η Γ΄ τάξη θα επισκεφτεί το θέατρο Βασιλάκου για τη θεατρική παράσταση «Η παπλωματού».
  3. Από Τρίτη 24/12/19 έως και Τρίτη 7/1/20 το σχολείο θα παραμείνει κλειστό λόγω εορτών.

Το Ολοήμερο συνεχίζει να λειτουργεί με πολλές ελλείψεις εκπαιδευτικών.

Ευχόμαστε σε όλους καλές και χαρούμενες γιορτές με υγεία.

Σας ενημερώνουμε ότι καθημερινά κατά την ώρα λειτουργίας του σχολείου θα μαζεύονται γάλατα, κονσέρβες, μακαρόνια, λάδι κ.ά. για φιλανθρωπικό σκοπό. Αντιπροσωπεία μαθητών μαζί με το Σύλλογο Γονέων θα παραδώσει τα υλικά που μαζεύτηκαν στον Ιερό Ναό του Αγίου Ελευθερίου για τα συσσίτια αγάπης.