Ανακοίνωση Σεπτεμβρίου – Οκτωβρίου 2019

Αθήνα 16/9/ 2019

Ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά και καλό φθινόπωρο με υγεία και συνεργάσιμη διάθεση. Η αγάπη για τη δουλειά μας και τα παιδιά να γνωρίζετε ότι είναι δεδομένη. Είμαστε στη διάθεσή σας για να συζητάμε όποιο πρόβλημα προκύπτει.

Σας ενημερώνουμε για τις εκδηλώσεις για τους  μήνες Σεπτέμβριο και Οκτώβριο:

1. Το Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου θα γίνει το πάρτι καλωσορίσματος της Α΄ τάξης στην αίθουσα θεάτρου του σχολείου στις 11:00.
  2. Την Πέμπτη 3/10, το σχολείο δε θα λειτουργήσει λόγω της εορτής του Αγίου Διονυσίου του Αρεοπαγίτη, πολιούχου των Αθηνών.
  3. Την Παρασκευή 4/10, θα γίνει η πρώτη συγκέντρωση γονέων ύστερα από πρόσκληση των εκπαιδευτικών στις 13:15.
  4. Η Πέμπτη 10/10, καθιερώνεται ως ημέρα Σχολικού Αθλητισμού για το 39ο Δ.Σ.Α και όλο το σχολείο θα επισκεφτεί το Paradise Park.
  5. Την Τρίτη 22/10, η ΣΤ΄ τάξη θα επισκεφτεί τον «Δημόκριτο» για πρόγραμμα Ρομποτικής.
  6. Την Παρασκευή 25/10, θα γίνει ο καθιερωμένος εορτασμός για την εθνική επέτειο του ΟΧΙ στην αίθουσα θεάτρου στις 10.00.
  7. Τη Δευτέρα 28/10, το σχολείο δε θα λειτουργήσει λόγω της εθνικής επετείου του ΟΧΙ.
  8. Την Τρίτη 29/10, η Ε΄ τάξη θα επισκεφτεί τον «Δημόκριτο» για πρόγραμμα Ρομποτικής.

Τις Παρασκευές 4/10 και 18/10 παραμένει η σχολική τσάντα στο σχολείο.

Οι υπεύθυνες δηλώσεις για τα σχολικά γεύματα να επιστραφούν μέχρι την Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου.

Κάθε μήνα θα σας ενημερώνουμε για τις εκδηλώσεις του σχολείου με ανακοίνωση στην αρχή του μήνα και έκτακτες ανακοινώσεις, όταν κάτι δε μας είναι γνωστό από πριν.

Επίσης ενημερώνουμε  όλους τους γονείς, άντρες και γυναίκες, ότι στο σχολείο κάθε Κυριακή και ώρα 18:00 θα λειτουργεί τμήμα παραδοσιακών χορών για ενήλικες. Τα μαθήματα ξεκινούν την Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου και είναι δωρεάν.

Ο Διευθυντής  Αλούκος Γιώργος