ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ 6Χ6 ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

Για δεύτερη συνεχή χρονιά το σχολείο μας συμμετείχε στους αγώνες ποδοσφαίρου 6Χ6 ποδοσφαίρου περιόδου 2017 – 2018 μεταξύ των δημοτικών σχολείων της Αθήνας.

Η Α΄ φάση των αγώνων (διεξαγωγή Ομίλων) έγινε στο Αθλητικό Κέντρο του Ρουφ (Πειραιώς και Πέτρου Ράλλη) την Πέμπτη 10 Μαΐου με τα :    1ο Δημ. Σχ. Αθηνών και 65ο Δημ. Σχ. Αθηνών όπου και πέρασαν στη φάση των 16. Την Τρίτη 15 Μαΐου αγωνίστηκαν με το 94ο Δημ. Σχ. Αθηνών όπου και αποκλείστηκαν από τον ημιτελικό.

Οι μαθητές που συμμετείχαν ήταν : Παλάσης Δημήτρης και Σταυρόπουλος Χάρης από το Ε1, Μπουγιάρι Κέβιν και Φωτίου Νίκος από το Ε2, Μιχαλόπουλος Νίκος, Νάστο Άγγελος, Σκεντούλι Άγγελος από το ΣΤ1 και Αγόρας Σπύρος, Καΐτσας Κωνσταντίνος, Καμπίτσης Κυριάκος, Σακκάς Σέργιος και Χότζα Εντρίτ από το ΣΤ2. Τους αξίζουν συγχαρητήρια για τη συμμετοχή τους.