Ανακοίνωση Δεκεμβρίου 2017

Αθήνα 30/ 11 / 2017

Σας ενημερώνουμε για τις εκδηλώσεις για το μήνα Δεκέμβριο.

1. Τη Δευτέρα 4, θα γίνει στην αίθουσα θεάτρου προβολή ενημερωτικής μικρού μήκους ταινίας αφιερωμένης στην Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία (3 Δεκεμβρίου).
  2. Την Τρίτη 5, η Δ΄ τάξη δεν έχει μάθημα λόγω σεμιναρίου των δασκάλων από το σχολικό σύμβουλο.
  3. Την Τρίτη 12, η ΣΤ΄ τάξη δεν έχει μάθημα λόγω σεμιναρίου των δασκάλων από το σχολικό σύμβουλο.
  4. Την Τετάρτη 13, η Ε΄ τάξη θα επισκεφτεί το Kids Cooking Club στη Γλυφάδα.
  5. Την Παρασκευή 15, η σημαία και αντιπροσωπεία των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης θα πλαισιώσουν την εικόνα του Αγίου Ελευθερίου στην περιφορά και από ώρα 16.45- 18.00.
  6. Την Κυριακή 17, θα γίνει χριστουγεννιάτικη γιορτή, προσφορά του Συλλόγου Γονέων, στην αίθουσα θεάτρου στις 11.00.
  7. Την Τρίτη 19, οι μαθητές θα εκκλησιαστούν και θα κοινωνήσουν.
  8. Την Τρίτη 19, θα γίνει ενημέρωση γονέων και κηδεμόνων όλων των τάξεων και παράδοση βαθμολογίας του Α΄ τριμήνου στις 13.15.
  9. Την Τετάρτη 20, οι μαθητές όλων των τάξεων θα επισκεφτούν το θέατρο Παλλάς.
  10. Την Παρασκευή 22, θα γίνει η χριστουγεννιάτικη γιορτή των Α΄ και Β΄ τάξεων στις 10.00 .

Τα μαθήματα την ίδια μέρα θα γίνουν κανονικά για όλες τις τάξεις με πλήρες ωράριο.

1. Από Σάββατο 23/12/17 έως και Κυριακή 7/1/18 το σχολείο θα παραμείνει κλειστό λόγω εορτών.

Ευχόμαστε σε όλους καλές γιορτές με υγεία.

Ο  Διευθυντής