Γιορτή λήξης της σχολικής χρονιάς 2016 – 2017

Με μια ιστορική, μουσική και χορευτική αναδρομή στον 20ο αιώνα οι μαθητές του σχολείου μας αποχαιρέτησαν τη σχολική χρονιά 2016 – 2017.

Ξεκινώντας από τον Καραγκιόζη στις αρχές του αιώνα, περνώντας από τους παραδοσιακούς χορούς, το βαλς, το ταγκό, την οπερέτα,το ρεμπέτικο, τη Μελίνα και τους Ολύμπιανς, την καταστροφή της Σμύρνης, το 1940 και το Πολυτεχνείο, το Stayin’ alive, το Grease, αλλά και το Wall, φτάσαμε μέχρι την Ολυμπιάδα του 2004 και τον Ολυμπιακό Ύμνο που τραγούδησαν όλοι οι μαθητές.

Ξεχωριστή νότα η παράδοση των αναμνηστικών της ΣΤ τάξης από το Σύλλογο Γονέων και το τραγούδι “Φλόγες που θα καίνε”, σε στίχους του κ. Χριστόπουλου Γιώργου από τους αποχωρήσαντες μαθητές της ΣΤ, που συγκίνησε όλους που παρακολούθησαν τη γιορτή.

Ήταν μια βραδιά που απόλαυσαν όλοι και δόθηκαν συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες. Μπράβο σε όλα τα παιδιά μας!!! Πάντα επιτυχίες στη ζωή τους. Και του χρόνου!!!

Δείτε αποσπάσματα από τη γιορτή μας