ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

Το σχολείο μας συμμετείχε στους Αγώνες “ΑθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ” Ποδοσφαίρου Δημοτικών Σχολείων Δήμου Αθηναίων.

Η Α΄ φάση των αγώνων (διεξαγωγή Ομίλων) διεξάχθηκε στο Αθλητικό Κέντρο του Ρουφ (Πειραιώς και Πέτρου Ράλλη), την Πέμπτη 11/5/2017.Η ομάδα ποδοσφαίρου είχε τους εξής αγώνες:

α) 10.45 – 11.10 με το 112ο Δημ. Σχ. Αθηνών. Τελικό σκορ 3-2 υπέρ του 112ου Δ.Σ.Α.

β) 11.45 – 12.10 με το 94ο Δημ. Σχ. Αθηνών. Τελικό σκορ 3-3 ισοπαλία.

Προκρίθηκαν από τον όμιλό μας (5ος) το 112ο Δ.Σ.Α. με 6 βαθμούς και το σχολείο μας με 1 βαθμό. Γενικότερα προκρίθηκαν 16 ομάδες από τις συνολικά 40 ομάδες.

Η Β΄ φάση των αγώνων (Αγώνες Νοκ-άουτ) θα διεξαχθεί στις 23 Μαΐου και η τελική φάση (Ημιτελικοί και Μικρός και Μεγάλος Τελικός) στις 25 Μαΐου.

Αξίζουν συγχαρητήρια στους παρακάτω μαθητές του σχολείου μας για την πρόκρισή τους στη Β΄ φάση.

Πρέτσι Έλβις, Μπάρδας Κωνσταντής, Κοσκινάς Ιωάννης και Υφαντής Νικόλαος από το ΣΤ2,

Κάπαι Ενέο, Καρβούνης Χρήστος, Γιαννόπουλος Νικόλας και Κοϊδελάι Σεμπαστιάν από το ΣΤ1,

Καμπίτσης Κυριάκος και Καΐτσας Κωνσταντίνος από το Ε2 , Νάστο Άγγελος από το Ε1 και Μπουγιάρι Κέβιν από το Δ2.

Στη Β΄φάση των αγώνων(αγώνες Νοκ-Άουτ), που έγινε τελικά στις 25/5, η ομάδα μας έχασε από το 29ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών 2 – 0 και δεν προκρίθηκε στην επόμενη φάση.