Ανακοίνωση Απριλίου 2016

Αθήνα 28 / 3/ 2016

Σας ενημερώνουμε για τις εκδηλώσεις για το μήνα Απρίλιο.

1. Το Σάββατο 2, θα γίνει σεμινάριο με παραδοσιακούς χορούς από τους Ασβεστάδες Θράκης στις 18:00 στην αίθουσα θεάτρου.
  2. Τη Δευτέρα 4, θα πραγματοποιηθεί η δράση ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ, προσφορά του Δήμου Αθηναίων, από τις 17:00 μέχρι τις 19:00 στην αίθουσα θεάτρου και στην αυλή του σχολείου.
  3. Την Τετάρτη 6, η Γ΄ τάξη θα επισκεφτεί την ομάδα ΔΡΩ στην Κηφισιά και την ίδια μέρα  η Ε΄ τάξη θα επισκεφτεί το Πλανητάριο.
  4. Την Πέμπτη 7, η Α΄ τάξη θα επισκεφτεί το Πάρκο Τρίτση.
  5. Το Σάββατο 9, θα γίνει φιλανθρωπική εκδήλωση με χορευτικά και μουσικά δρώμενα στις 18:00 στην αυλή του σχολείου. (Είσοδος στην εκδήλωση προαιρετικά με ξηρά τροφή και γάλατα. Θα πωλούνται επίσης πασχαλινές λαμπάδες).
  6. Την Κυριακή 10, ο Σύλλογος Γονέων σας καλεί σε Γενική Συνέλευση Γονέων στις 10:00.
  7. Την Πέμπτη 21, οι μαθητές θα παρακολουθήσουν την παιδική όπερα «Βαστιανός και Βαστιανή» στην αίθουσα θεάτρου.
  8. Την Παρασκευή 22, οι μαθητές θα εκκλησιαστούν και θα κοινωνήσουν στον Ιερό Ναό του Αγίου Ελευθερίου.
  9. To σχολείο θα παραμείνει κλειστό λόγω πασχαλινών διακοπών από τις 23/4 έως και τις 8/5.

Ενημερώνουμε ότι τα είδη ξηράς τροφή, τα γάλατα και τα χρήματα από τις πασχαλινές λαμπάδες της φιλανθρωπικής εκδήλωσης θα πάνε σε ενίσχυση άπορων οικογενειών του σχολείου και της ενορίας μας.

Ευχόμαστε καλή Ανάσταση σε όλους.

Ο  Διευθυντής